Sztuka świadomej komunikacji marki

Sztuka świadomej komunikacji marki czyli zrozumienie różnicy między produktem lub usługą a rolą, jaką pełnią w życiu Twoich klientów…

Czytaj więcej...

Kolejność w identyfikacji wizualnej

Kolejność w identyfikacji wizualnej ma znaczenie dla budowania rozpoznawalności marki…

Czytaj więcej...

Kiedy nie doceniasz identyfikacji wizualnej?

Identyfikacja wizualna nie działa samoistnie. Jej poszczególne elementy mogą pomóc w rozpoznaniu Twojej marki na rynku, ale jeśli nie są odpowiednio stosowane to efekt takich działań faktycznie może być mizerny.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć tworząc markę?

Od czego zacząć tworząc markę? Od zrozumienia, jak będzie jej rola w czyimś życiu i jak będzie w stanie mu pomóc…

Czytaj więcej...

Detal ma znaczenie

Detal ma znaczenie w komunikacji marki. Jej wyróżnikami, poza logo mogą być elementy identyfikacji wizualnej lub komunikacji ujętej szerzej.

Czytaj więcej...

Rebranding to nowy branding

Rebranding to nowy branding. Zatem jest to proces, który wymaga czasu, pomimo wprowadzonych zmian…

Czytaj więcej...

Dobry czas na rebranding

Rebranding to kluczowa zmiana w prezentacji marki. Jest efektem zmiany strategii działania i może mieć znaczący wpływ na markę…

Czytaj więcej...

Strategia i taktyka w procesie brandingu Twojej marki

Strategia i taktyka w procesie brandingowym marki mają się, jak obrazek złożony z puzzli do pojedynczego puzzla…

Czytaj więcej...

Znaczenie wizerunku marki

Znaczenie wizerunku Twojej marki najłatwiej jest przedstawić w odniesieniu do wizerunku marek samochodowych. W naszych oczach osoba w ekskluzywnym pojeździe ma inne cechy niż ktoś, kto podróżuje samochodem niższej klasy…

Czytaj więcej...

Księga znaku czy Brand book – czego potrzebuje Twoja marka?

Księga znaku, SIW a może Brand book? Rodzaj opracowania zasad komunikacji marki jest mocno powiązana z jej realnymi potrzebami

Czytaj więcej...

Co powinna zawierać funkcjonalna identyfikacja wizualna?

Kluczowym elementem jest przede wszystkim nie tylko posiadanie, ale konsekwentne stosowanie identyfikacji wizualnej. Tak, aby forma szła w parze z funkcją w kierunku rozpoznawalności właśnie naszej marki na tle konkurencji.  

Czytaj więcej...

Logo bez znaczenia

Logo to nie prezentacja Twojej oferty ani cech kluczowych dla branży, w której działa Twoja marka. To obraz tego, co dla Ciebie jest ważne i co chciałbyś, aby było ważne dla Twoich klientów.

Czytaj więcej...

Linia produkcyjna w brandingu

Linia produkcyjna w brandingu czyli jak i czy warto zautomatyzować proces tworzenia komunikatów Twojej marki…

Czytaj więcej...

Systemowy branding

Systemowy branding umożliwia skuteczną realizację zakładanej strategii komunikacji marki. Pozwala na weryfikację tego, co nie działa i ewentualną ewolucję rozwiązań.

Czytaj więcej...

Warsztat wizerunku marki: identyfikacja i komunikacja wizualna

Warsztat wizerunku marki: identyfikacja i komunikacja wizualna. Czyli narzędzia i zdolność posługiwania się nimi, aby tworzyć obrazy oddające wartości marki, z którymi utożsamią się odbiorcy marki.

Czytaj więcej...

Agencja brandingowa: 5 kluczowych obszarów działania

Agencja brandingowa to partner w tworzeniu silnego wizerunku Twojej marki. W 5 obszarach jest niezastąpionym wsparciem dla Twojej firmy…

Czytaj więcej...

Identyfikacja wizualna: wpływ na otoczenie marki

Identyfikacja wizualna: wpływ na otoczenie marki czyli jaką moc ma dobrze opracowany wizerunek marki i na kogo, w jaki sposób może oddziaływać?

Czytaj więcej...

Identyfikacja wizualna po obu stronach

Identyfikacja wizualna po obu stronach: twórców marki oraz jej odbiorców. Dla obu stron stanowi spełnienie oczekiwanych potrzeb, które mogą decydować o wielu decyzjach, w tym o decyzjach zakupowych…

Czytaj więcej...

Branding niejedno ma oblicze

Branding niejedno ma oblicze i w każdej z kategorii jest w stanie zbudować wiarygodność i wpłynąć na decyzje odbiorców…

Czytaj więcej...

Branding a punkty styku z marką

Punkty styku z marką odgrywają zasadniczą rolę w realizacji strategii komunikacji. Ich odpowiedni dobór i zarządzanie nimi może przynieść marce znaczące korzyści, takie jak zwiększenie rozpoznawalności, poprawa wizerunku oraz budowanie lojalności klientów.

Czytaj więcej...

Komunikacja w brandingu

Komunikacja w brandingu, zarówno werbalna, jak i niewerbalna, jest niezbędna do budowania silnej marki. Wymaga ona jasności, spójności i umiejętności wywoływania pożądanych emocji.

Czytaj więcej...

Branding w sprzedaży

Branding w sprzedaży, czyli jak dobrze komunikowaną wyjątkowością marki wspomóc proces podejmowania decyzji zakupowych…

Czytaj więcej...

Branding rozbieżności

Marka może mieć wizerunkowo do czynienia z dwoma problemami: „braku” i / lub „nadmiaru lub niedoboru”…

Czytaj więcej...

Istota brandingu

Istota brandingu to zrozumienie z CZYM do KOGO i JAK chcemy dotrzeć, by nasza marka została przez niego wysłuchana.

Czytaj więcej...

Branding emocji

Branding emocji czyli co wynika dla Twojej firmy, gdy jako marka dostarczasz coś więcej niż tylko produkt lub usługę…

Czytaj więcej...

5 problemów z brandingiem

5 problemów z brandingiem czyli subiektywna ocena tego, co może nie działać w procesie budowania rozpoznawalności marki

Czytaj więcej...

Cennik za branding

Cennik za branding jest mocno powiązany od decyzji, jakie sam podejmiesz przed przystąpieniem do tego maratonu…

Czytaj więcej...

Branding z głowy

Branding to proces tworzenia określonych skojarzeń z marką. To wszelkie działania, które mają sprawić, że odbiorca marki zobaczy ją oczami jej twórców. I to wcale nie jest takie łatwe…

Czytaj więcej...

Marketing ze smakiem

Marketing i sprzedaż, sprzedaż i marketing. Aby spróbować zmierzyć się z tym często niezrozumiałym podziałem, zapraszamy na… przyjęcie!

Czytaj więcej...

Pole ochronne

Pole ochronne dla logo jest niczym miejsce parkingowe dla Twojego samochodu – na określonym obszarze „dba” o bezpieczeństwo…

Czytaj więcej...

Identyfikacja wizualna na celowniku

Identyfikacja wizualna często jest niedoceniana. Jednak dobrze stosowana stanowi nieocenione narzędzie w marketingu firmy.

Czytaj więcej...

Dobry wygląd marki

Dobry wygląd marki prezentuje jej aktualną kondycję. Każda marka ma różne etapy na swojej drodze. Wiele marek ma się dobrze, niektórym przydałoby się odświeżenie.

Czytaj więcej...

Identyfikacja identyfikacji nierówna

Identyfikacja wizualna może mieć różny zakres. W zależności od potrzeb: Twojej marki, ale może przede wszystkim, potrzeb Twoich klientów…

Czytaj więcej...

Brand book to księga Twojej marki

Brand book powinien być traktowany jako kompendium wiedzy o istotnych dla marki aspektach. To w nim powinny być zawarte definicje istotnych do zakomunikowania przez markę idei, to tu powinien być wskazany język marki i jej komunikaty.

Czytaj więcej...

Rebranding czyli ze starego na… stare?

Rebranding to czas gdy, sentyment do przeszłości może postawić na szali decyzję o jego wdrożeniu. Ale co jeśli uznamy, że pomimo zmiany, stare nadal nie było aż tak złe?

Czytaj więcej...

Czym jest marka?

Czym jest marka? Czy marka to produkt? A może logo? Jeśli nie produkt i znak, to co właściwie? To znacznie więcej…poczucie, że jeśli jej zaufasz, to spełni ona Twoje oczekiwania. Ale to nadal nie wszystko.

Czytaj więcej...

Identyfikacja wizualna marki – czym jest?

Identyfikacja wizualna marki – czym jest? Zapewne już wiesz, że to „graficzna (wizualna) reprezentacja marki” lub narzędzie, które do tego służy.

Czytaj więcej...

Logo – czy każdy je potrzebuje?

Logo – czy każdy je potrzebuje? Jak mawia pewne, chińskie przysłowie „obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”. Tak działa logo. Przynajmniej, powinno.

Czytaj więcej...

Księga znaku firmowego – po co jest Ci potrzebna?

Księga zanaku firmowego – po co jest Ci potrzebna? Księga znaku firmowego jest instrukcją dla osób postronnych, które często będą miały do czynienia po raz pierwszy z Twoim znakiem firmowym.

Czytaj więcej...

System Identyfikacji Wizualnej – kiedy warto mieć?

System Identyfikacji Wizualnej – kiedy warto mieć? Porządek to wysłanie wielu komunikatów. To pokazanie kontroli, nie tylko nad najbliższym otoczeniem, ale również dbanie o detale. Gdy coś doprowadzamy do porządku to w sposób oczywisty pokazujemy zmianę. Z reguły jest to zmiana na lepsze, systematyzująca dotychczasową wiedzę.

Czytaj więcej...

Ile kosztuje logo?

Ile kosztuje logo? Proces tworzenia logo składa się z wielu etapów, ale skupmy się na 3 głównych: analiza i organizacja bazy wiedzy, etap koncepcji i wstępnych projektów, etap prezentacji i wdrożenia.

Czytaj więcej...

Zmiana logo: lifting czy rebranding?

W życiu każdej marki przychodzi czas weryfikacji jej aktualności. Powiesz: dobre identyfikacje wizualne, mają być ponadczasowe. Oczywiście, co do ogólnej formy, powinno tak być. Jednak świat nie stoi w miejscu, więc warto od czasu do czasu zweryfikować, czy znak firmowy jest “na czasie”.

Czytaj więcej...

Otoczenie marki: schematy działania

Otoczenie marki: schematy działania… Schematy otaczają nas z każdej strony. Z definicji (SJP) schemat to «gotowy wzór czegoś, powielany potem wielokrotnie». Chcemy mieć kontrolę nad podejmowanymi działaniami, bo możemy w ten sposób spodziewać się określonych efektów.

Czytaj więcej...

Otoczenie marki: rozmiary, proporcje

Otoczenie marki: rozmiary, proporcje… projekt amatorski od profesjonalnego różni świadomość funkcji poszczególnych elementów, dla pierwszego autora są one nieistotne, a drugi przedkłada efektywność nad efektowność.

Czytaj więcej...

Dobre czasy, złe czasy

Dobre czasy, złe czasy… Czy marketing firmy pozwala Ci przygotować się na nie i mieć nad nimi jakąkolwiek kontrolę?

Czytaj więcej...

Ruszył marketing po rynku ospale

Ruszył marketing po rynku ospale… Nie bez powodu w tytule parafrazujemy znany Ci pewnie z dzieciństwa fragment wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Lokomotywa”, gdyż można w nim odnaleźć fragmenty, które obrazują, jak powinien działać dobrze zorganizowany… proces marketingowy.

Czytaj więcej...

Przeceniany branding

Przeceniany branding. Wszyscy dzisiaj o nim mówią. Każdy go musi mieć, bo każdy buduje markę. Niestety nadal świadomość czym jest branding zdaje się być znikoma. Czy zatem warto dbać o branding?

Czytaj więcej...

Kultura marki

Kultura marki. Czy tworzenie kultury marki ma sens? Oczywiście! To, w jaki sposób komunikujesz wartości swojej marki otoczeniu umożliwi potencjalnym klientom „naukę” Twojej marki i jej najważniejszych cech. 

Czytaj więcej...

Świat ikon

Świat ikon. Włączasz swój smartfon. Patrzysz na ekran i widzisz, że jest ich dużo. W zasadzie, poza klawiszami blokady i poziomu głośności, nie ma ani jednego przycisku na ekranie, którego funkcja nie byłaby przedstawiona małym obrazkiem…

Czytaj więcej...

Koszt identyfikacji wizualnej

Koszt identyfikacji wizualnej to dość skomplikowany temat, który wielu zainteresowanym spędza sen z powiek. Z jednej strony firma – jej przedstawiciele, którzy chcieliby od razu wiedzieć, ile proces kreowania wizerunku będzie kosztował. Z drugiej projektanci, którzy miewają problem z oszacowaniem ceny za realizowany projekt.

Czytaj więcej...

Gdy marka krzyczy

Marka jest żywa. Przynajmniej powinna być. Ktoś może uznać, że uosobienie marki to przesada. W końcu budowana jest na kilku stałych cechach, których ma być symbolem. Jednak, pomimo stałych fundamentów, każde kolejne piętro budowanej marki może i powinno być inne. A kluczowy tu jest… czas.

Czytaj więcej...

Trendy w identyfikacji wizualnej

Trendy w identyfikacji wizualnej. Skoro są trendy ogólne np. w grafice, w związanych z nią aspektach takich jak kolor czy typografia aż wreszcie, w jednym z kluczowych elementów identyfikacji wizualnej jakim jest logo, to czy należałoby się również doszukiwać trendów w samej identyfikacji wizualnej?

Czytaj więcej...

Modele w marketingu czyli były sobie świnki trzy

Z marketingiem czasami jest jak z bajką. Z jednej strony, służy on często do zabrania odbiorcy w podróż po historii opowiadanej przez firmę. Z drugiej jego efekty mogą, choć nie muszą być dla firmy „magiczne”. Wszystko zależy właśnie od historii i sposobu jej opowiadania…

Czytaj więcej...

Wartość identyfikacji wizualnej

Wartość identyfikacji wizualnej – dla kogo ma większe znaczenie? Dla firmy, która chce budować wizerunek marki w oczach klientów czy dla klientów, którzy docenią spójność komunikacji wizualnej w zestawieniu z oferowanym produktem?

Czytaj więcej...

Markowanie firmy czy firmowanie marki

Lubisz rozwiązywać krzyżówki, więc postanawiasz chwilę się zrelaksować. Rozwiązywane hasła układają się w logiczną całość i nagle jedno krótkie – zastanawiasz się nad nim dłużej. Ma pięć liter, z poprzednich haseł uzyskałeś dwie litery: _ _ R _ A. Podpowiedź brzmi: „długo budowana, daje wymierne korzyści.” Odpowiedź z pozoru prosta, jednak może być zależna od tego, kto wypełnia krzyżówkę…

Czytaj więcej...

Jak pies z kotem

Wiele się mówi o uosabianiu marki. My jednak mamy dowody, że czasem warto poszukać symboliki firmy i marki w świecie zwierząt. Na warsztatach, które przeprowadzamy w ramach analizowania i budowy strategii komunikacji marki, jednym z zadań jest wyobrażenie sobie, jakim zwierzęciem mogłaby być marka, aby najlepiej oddawała ideę budowania relacji z otoczeniem. Blisko 80% ankietowanych wskazało w tym miejscu psa… My poszliśmy w rozważaniach dalej i zastanowiliśmy się jakim zwierzęciem mogłaby być firma?

Czytaj więcej...

Mała rzecz a nie (zawsze) cieszy

Mała rzecz czyli logo. Wiele marek ma logo. Ten wydawałoby się mały i prosty element to często początek opowieści wizualnej o marce. Za sprawą jego rozmiarów, temat logo wydaje się błahy. Sami projektanci (o zgrozo) rozpoczynając swoją karierę jako grafik, ogłaszają się, że przyjmą „proste zlecenia tj. baner na YouTube czy… logo”. Niestety z niezrozumienia czym jest logo dla marki wynika potem wiele nieporozumień i kłopotów, w tym również niepotrzebnych dodatkowych kosztów dla właściciela takiego „tworu”.

Czytaj więcej...

Identyfikacja z marką

Identyfikacja wizualna – gdy to słyszymy, w większości wypadków od razu, oczami wyobraźni widzimy… logo. Niektórzy tylko z tym kojarzą markę, inni wiedzą, że logo to dopiero wstęp do większej całości, która w sposób wizualny ma za zadanie opowiedzieć pewną historię marki i zachęcić nas do interakcji z nią. Ale w tym zestawieniu dwóch słów, często zbyt bardzo skupiamy się na drugim członie zapominając, że znacznie bardziej ważny jest dla nas ten pierwszy.

Czytaj więcej...

Różnica na pierwszy rzut oka

Czym zatem jest owa różnica i gdzie jej szukać? Różnica polega na dwóch elementach: „podejściu” i „obietnicy”. Po pierwsze, indywidualne podejście.

Czytaj więcej...

Marka w dobrym tonie

Liczy się nie tylko to, co chcemy przekazać odbiorcy, ale przede wszystkim, w jaki sposób to robimy. Wiele firmy dba o formę komunikacji ze swoimi klientami w początkowej fazie tworzenia marki, głownie za sprawą jej wizerunku. Potem, forma zdaje się schodzić na drugi plan…

Czytaj więcej...

Znajoma marka

Znajoma marka wzbudza w nas zaufanie. Sprawia, że odruchowo sięgamy po to, co się za nią kryje, gdyż spełnia nasze oczekiwania. Jednak, by była „znajomą” musi zajść pewien proces.

Czytaj więcej...

Markowa ścieżka

Oceniamy działania marki po osiąganym efekcie. Ten ostatecznie często przyjmuje postać konkretnego produktu lub rezultatu osiągniętego w wyniku zaoferowanej usługi. Smartfon, samochód, hamburger, wspaniała fryzura, idealnie wyczyszczony samochód…

Czytaj więcej...

Język marki

Język marki. Każdy z nas codziennie używa jakiegoś języka. Używamy słów, by nawiązać kontakt i wywołać reakcję. Czy zatem marka może mówić lub lepiej – rozmawiać ze swoimi klientami?

Czytaj więcej...

Miejsce marki

To, w którym miejscu spotyka się z Twoją marką Twój klient nie jest bez znaczenia. Gdyby zapytano Cię, jakie jest to najlepsze dla Twojej lub jakiejkolwiek innej marki, to co byś odpowiedział(-a)? W którym miejscu usytuowana, pozwoli osiągnąć najlepszy efekt?

Czytaj więcej...

Czas marki

„Czas marki” nadchodzi wielkimi krokami… To oczywiście żart, ale coś w tym jest, że faktycznie żyjemy w „czasach marek”.

Czytaj więcej...

Brief – co to jest?

Odpowiadamy na powyższe pytania i mamy ją, wizję czytelnej i funkcjonalnej podstrony. Chwilę później nasz entuzjazm gaśnie… wkradają się wątpliwości. To pierwsza zakładka, jedna z prostszych, a w przypadku stron www jest ich dużo więcej. Do tego, projekty są różne.

Czytaj więcej...